Překyselení organizmu

Překyselení organizmu snižuje jeho odolnost, zdravé pH je základ pro zachování vitality a udržení zdraví.

Proč odkyselovat?

Protože vnitřní prostředí zdravého organismu má mít mírně zásaditý charakter a u většiny populace tomu tak není.

Odkyselování organizmu

Překyselení organismu je v současnosti jedním z nejnebezpečnějších jevů, protože zdraví je bezprostředně závislé na rovnováze mezi kyselostí a zásaditostí našeho těla. Překyselení se bohužel stalo pomalu normou, je neprávem podceňované a může stát i za takovými nemocemi, u kterých bychom to ani nečekali.

Co působí kyselinotvorně v našem těle?

Kyseliny a jedy, které vychylují naší acidobazickou rovnováhu pocházejí většinou ze stravy a našeho životního stylu. Kyselost zvyšuje například: stres, kouření, nestřídmá konzumace alkoholu, kávy, černého čaje, sycených a slazených nápojů, masa a masných výrobků, bílého pečiva, cukru, soli, léků na tlumení bolesti, používání agresivní domácí chemie, nevhodných deodorantů... K překyselení vede jak nadměrný, tak nedostatečný pohyb. Ke zvýšení kyselosti u žen vede i absence menstruace. Kyselost zvyšuje také prodělávání chemoterapie.

Jak na kyselost reaguje naše tělo?

Náš organizmus se snaží kyseliny zneutralizovat na "neškodné" soli. K tomu využívá minerálních látek. Pokud je ve stravě nedostatek minerálních látek potřebných k neutralizaci kyselin a jedů, odebírá si je tělo z vlastních zásobníků – vlasů a vlasových cibulek, nehtů, zubů, kůže, krve, cév, případně tepen, kostí, chrupavek, opouzdření, šlach. Zásobárny našich minerálů bývají mnohdy obětovány k udržení alkality naší krve. Bohužel tyto zásoby minerálů a ani vylučovací kapacita našich ledvin, střev a plic nejsou neomezené. Pokud naše těla nezvládají nápor kyselin a jedů, začnou nám svým způsobem indikovat „havarijní stav“. Tato upozornění nám dávají šanci zamyslet se nad sebou a učinit nápravná opatření. Nicméně je třeba si uvědomit, že tzv. „civilizační onemocnění“ jsou jen špičkou ledovce.

Jaké jsou symptomy překyselení?

Překyselení organizmu se u různých lidí projevuje odlišně. Dr. Jetschura v průběhu své mnohaleté praxe definoval 3 skupiny lidí podle látkové výměny, tyto se mohou vzájemně prolínat. 
Do první skupiny náleží lidé, jejichž tělo se snaží nadbytečné látky 
vyloučit. V praxi může tento typ projevovat známky překyselení následně: pálení žáhy, lupy, mastná pokožka, akné, hemeroidy, zvýšené pocení, zvýšené slinění, alergie, lupénka, zanícené mandle, mastné vlasy, hnisavé mandle, plísně, atopický ekzém, bradavice...

Druhou skupinou jsou lidé, kteří podle pana Jentschury vinou překyselení organizmu reagují 
poškozením struktur. Poškození struktur může být způsobenou poleptáním nebo demineralizací. Do této kategorie spadají následující projevy: šedivění a padání vlasů, neurodermitidy, zubní kazy, paradentóza, Parkinsonova choroba, Alzheimerova chroba, diabetes, osteoporóza, artritida, artróza, křečové žíly, oslabené vazy, žaludeční vředy, neplodnost, poškozené ploténky, srdeční infarkty, mozková mrtvice, bolesti svalů, záněty šlachových pouzder ...

Poslední skupina lidí nevyloučené soli 
usazuje. Projevy usazování jsou: artróza, celulitida, nadváha, ledvinové, močové a žlučníkové kameny, nadměrné svalové napětí, zatvrdliny, arterioskleróza, zadržování vody/otoky, dna, revma, špatné prokrvování, stařecké skvrny, bujení, cysty, myomy …
Najdeme kolem sebe jen málo lidí, kteří nemají žádné projevy překyselení.

Jak zjistíte, že jste překyselení? 

Jednou z indikací překyselení je, že se u vás projevují některé z tzv. civilizačních onemocnění, o kterých na našich stránkách píšeme. Aktuální pH se také dá neinvazivně změřit na středním proudu ranní moči. Podrobněji se touto tematikou zabýváme u nás ve studiu, kde máme k dispozici nástroje na změření pH.

 

I bez jasných příznaků může být naše tělo směřovat ke zdravotním potížím, které se chystají propuknout v budoucnu a to v přímé souvislosti s nenápadnou acidobazickou nerovnováhou a jí zapříčiněným dlouhodobým vypleňováním zásob minerálních látek v těle, usazováním odpadních látek a podobně. Proto je dobré nepodceňovat překyselení a začít co nejdříve se zásaditou kúrou. Tři hlavní pilíře zásadité kúry vedoucí k odkyselení jsou: uvolňování škodlivých látek, jejich neutralizace a odvádění.

Abecední seznam nemocí, které mají podle dostupné literatury vztah s překyselením organizmu:

Akne
Alergie
Arterioskleróza – kornatění tepen
Artritida – revmatický zánět kloubů
Artróza – degenerativní poškození kloubů
Astma
Atopický ekzém
Bércový vřed
Bolesti hlavy, migréna
Bolesti v zádech
Celulitida
Cukrovka
Deprese
Dna
Ekzémy
Gastritida – zánět žaludku
Hemeroidy
Infarkt myokardu
Kameny – zubní, ledvinové, močové a žlučníkové
Kožní problémy
Křečové žíly, záněty žil
Lupenka
Lupy
Mastná pokožka
Meziobratlové ploténky – ztráta pružnosti
Mozková mrtvice
Mykózy – plísně
Namožené svalstvo
Návaly horka
Nehty lámavé, s bílými skvrnkami

Neplodnost
Obezita
Onemocnění jater
Onemocnění ledvin
Oslabená imunita
Osteoporóza – řídnutí kostní tkáně
Otoky/zadržování vody
Parkinsonova choroba
Pálení žáhy
Paradentóza
Polyartritida – zánět několika kloubů současně
Poruchy potence
Poruchy prokrvování
Pocení - nadměrné
Potíže při menopauze
Premenstruační syndrom
Proleženiny
Překyselení při sportu

Přibývání na váze v přechodu a dalších obdobích kdy má žena vynechanou, nebo utlumenou menstruaci
Rakovina
Revma
Roztroušená skleróza
Stařecké skvrny
Stres – náchylnost ke stresu
Střevní potíže
Studené končetiny
Svědění kůže
Svaly – namožené, nadměrné svalové napětí
Těhotenství – prevence překyselení v důsledku absence menstruace
Tělesný pach
Únava
Usazování cholestreolu
Ústní dutina – zápach, afty, citlivé dásně
Vazivo – oslabené a ztuhlé 
Vředy na dvanácterníku
Výkyvy nálad
Vlasy vypadávání, šedivění
Vyrážky
Zadržování vody/otoky
Záněty kloubů, mandlí, šlachových pouzder, kůže – abscesy,
Zápach z úst
Zažívací potíže
Zubní kazy
Žlučové kameny