Lék proti depresím - kočka

Lék proti depresím

KOČKA pomáhá prý léčit deprese, strach, pocity samoty.


K tomuto závěru dospěli odborníci psychologického ústavu v Bonnu. 

Zjistili, že docela obyčejná domácí kočka dokáže nejen přispět k prohloubení duševního zdraví a pocitu jistoty svého chovatele, ale také zlepšit způsob jeho života: "Aniž by si to člověk uvědomoval," říká prof. Bergler, "kočka ho nenápadně vychovává. Její zásluhou se stává klidnější, uvolněnější, činorodější." Zejména v životě osamělých a starých lidí může podle názorů vědců kočka sehrát významnou pozitivní roli.
Mají v ní někoho, kdo na ně vždy čeká, s ní nejsou nikdy sami. Mohou v ní získat partnera pro hry i chvíle něžnosti.

V protikladu k psům vyžadují kočky více lásky, samy si vynucují pozornost, mazlení. A navíc – je snadnější je chovat a městském bytě než psy, s nimiž musí jejich majitel bez ohledu na počasí či svou dispozici pravidelně chodit na procházky.

Znamená to tedy, že máme kočky považovat za ideální terapeuty všech civilizačních chorob? Vědci z Bonnu naznačují, že ano: zdravá a čilá kočka prostě nedá svému chovateli příležitost upadnout do letargie, topit se ve chmurách, propadat splínu...
"Lze o ní říci," konstatuje prof. Bergler, "že svého společníka v tom nejlepším smyslu slova aktivizuje!"

Jinými slovy řečeno – výzkumy odborníků potvrdily pouze to, co milovníci koček již dávno poznali při každodenním soužitím se svým čtyřnohým přítelem.

Vždyť již před více než třemi sty lety napsal francouzský filozof René Descartes: "Hrajete-li si s kočkou, netušíte, že si vlastně ona hraje s vámi!"

Převzato z internetu - www.utulekbohnice.cz